Kromě vyhledání nejbližšího místa na tříděný odpad či svozových dnů je nově možné každé kontejnerové stanoviště ohodnotit, poslat městu pochvalu či podnět ke zlepšení jeho stavu.  Pro hlavní město Praha tyto webové stránky vyvíjí městská společnost Operátor ICT.
K mobilní aplikaci "Moje Praha" vznikla nová microsite, která je dostupná na adrese odpady.mojepraha.eu. Jak z odkazu vyplývá, zaměřuje se zatím pouze na odpady v metropoli.

Nová microsite tak pomůže občanům i návštěvníkům hlavního města najít nejbližší veřejná kontejnerová stání na tříděný odpad podle jejich aktuální polohy, pokud mají zapnutou GPS. Zároveň je zde také možnost zadat adresu do vyhledávače. V aplikaci lze jednoduše filtrovat stanoviště dle požadovaného druhu odpadu (papír, plast, čiré a barevné sklo, nápojové kartóny, kovy a jedlé oleje a tuky), či si vybrat pouze stanoviště, na kterých se nachází monitorované sběrné nádoby, tj. nádoby s instalovaným senzorickým řešením.

Novinkou, která má za cíl zlepšit komunikaci města a svozových společností s obyvateli, je možnost “Ohodnotit stanoviště”. Uživatelé mohou poslat své hodnocení spolu s přiloženou fotografií o stavu daného místa. Díky zpětné vazbě mohou pracovníci svozové společnosti pružněji reagovat na vzniklou situaci a operativně řešit její nápravu. Veškeré podněty, které zašlou uživatelé prostřednictvím microsity "Moje Praha – Odpady", jsou automaticky předány do aplikace Změňte.to, následně pak předány na příslušné městské části a pražský magistrát. Uživatelé, kteří při odeslání hodnocení uvedou svoji emailovou adresu, mohou dále sledovat stav řešení svého podnětu. Do budoucna se plánuje stejné funkce doplnit i do mobilní aplikace "Moje Praha".