Smyslem „Recyklační dílny“ je poukázat na možnosti recyklace a sdílení prostředků a získané know-how poslouží i jako pilotní pokus k ověření zájmu občanů k budoucímu záměru na vybudování pražského Re-USE centra, které se pokusí Magistrát hl. m. Prahy v příštím období realizovat.
Spolupráce mezi hl. m. Prahou a univerzitou v rámci projektu Kampus Hybernská se opírá i o společné memorandum a právě zapojení studentů do podobných projektů je jedním z jeho úkolů. Projekt „Recyklační dílny“ umožní vrátit do užití hodnotný, ale starší nábytek, který by jinak skončil na skládce. Vznikající dílna veřejnosti nabídne pravidelné workshopy, v jejichž rámci si zájemci budou moci bezplatně a pod vedením profesionálních instruktorů opravit či vyrobit různé druhy nábytku. Kampus Hybernská, jakožto univerzitní projekt sází především na zájem studentů, jimž Cirkulární dílna umožní jednak osvojit si užitečné praktické dovednosti, jednak získat nábytek pro další užívání. Primárně tedy půjde zejména o vybavení domácí studovny - židlemi, křesly, stoly, nepohrdneme ani knihovnami, stolními lampami apod.
Zbavujete se kusu nábytku, který je třeba, poškozený, rozbitý, ale kvalitní a podle vás by mohl ještě někomu sloužit? Zvažte při své návštěvě sběrného dvora, zda ho raději neodložit do určeného kontejneru či na vymezené místo a odkud poputuje k nám. Je také možné se rovnou obrátit na Kampus Hybernská a zde se domluvit na formě převzetí předmětného kusu nábytku.

Sbírat se bude výhradně na těchto třech místech:

  • Sběrný dvůr hlavního města Prahy, Zakrytá, Praha 4 - Spořilov
  • Sběrný dvůr hlavního města Prahy, Pod Šancemi 444/1, Praha 9 - Vysočany
  • Sběrný dvůr hlavního města Prahy, Malešická 74, Praha 3 - Žižkov.

Pilotní projekt bude probíhat ve spolupráci s těmito sběrnými dvory od 1. 10. 2018 do konce roku tedy do 31. 12. 2018.

Re-use nábytku - dílna


Společně můžeme pomoci všem, kdo si raději chtějí opravit starou věc než kupovat novou a také ukázat, jak hospodárně využívat potenciální odpad a přebytky a nezatěžovat životní prostředí více než je nutné.


Více informací naleznete na následujících odkazech: