Téma recyklace se v dnešní době týká snad každého z nás a třídění odpadu do různě barevných kontejnerů k recyklaci papíru, skla či plastu je pro většinu Čechů již samozřejmost. Kam ale správně s odpadem jako jsou drobné elektrospotřebiče – například fény, žehličky, mixéry, varné konvice, klávesnice, které již dosloužily? Přesně tato zařízení totiž nejčastěji končí v kontejnerech na běžný odpad, a při jejich rozkladu na skládkách se pak uvolňují nebezpečné látky do půdy. Správně patří vysloužilé drobné elektro do červených kontejnerů ASEKOL určených k jejich recyklaci.

A právě na podporu správného třídění drobného elektrozařízení vznikl ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy projekt „Praha v červeném“, který startuje na začátku června a potrvá až do konce srpna 2017. Cílem projektu je seznámit občany s červenými kontejnery a správným postupem při recyklaci drobných a již nepotřebných elektrospotřebičů, které dnes představují jeden z nejrizikovějších odpadů. Záštitu nad projektem převzala za Magistrát hl. města Prahy radní Jana Plamínková.

Během tří měsíců budou mezi sebou soutěžit všechny městské části hl. města Prahy v množství nasbíraného elektrozařízení. Městská část, která za léto nasbírá nejvíce kilogramů, bude oceněna certifikátem ASEKOL a věcným darem, který poputuje do vybraného potřebného zařízení v dané městské části. Neváhejte tedy projít své šuplíky a skříně a vyhodit staré elektro do červeného kontejneru ASEKOL. Ten nejblíže vašemu domovu naleznete na stránkách www.cervenekontejnery.cz.

Do červeného kontejneru ASEKOL

patří: baterie a drobná elektrozařízení jako např. kalkulačky, nabíječky, rádia, drobné PC vybavení, discmany, telefony, elektronické hračky apod.
nepatří: TV, monitory, zářivky, úsporné žárovky, CD a velké domácí spotřebiče, např. lednice pračky, chladničky apod.Přijďte se pobavit do Žlutých lázní

O červených kontejnerech ASEKOL a o tom, jak správně recyklovat vysloužilé elektro, se můžete dozvědět více také v rámci Festivalu sportu, který se uskuteční 24. 6. ve Žlutých lázních v Praze. Kromě zajímavých informací na vás čeká zábavný vzdělávací program pro děti nebo slosování o zajímavé ceny. Bližší informace o akci naleznete v přiloženém letáku.
Připravena bude i sběrová soutěž přímo na místě. Každý návštěvník, který do stánku ASEKOLU přinese starý mobil k recyklaci, bude zařazen do slosování o nový telefon či tablet.

KORUNA za KILO

A bude se zde i pomáhat. Stačí přinést drobné vysloužilé elektrozařízení do velikosti 40 × 50 cm - například mobilní telefony, elektrické kartáčky na zuby, nefunkční holicí a depilační strojky, případně staré elektronické hračky - a vyhodit je ve Žlutých lázních do červeného kontejneru. Z každého kilogramu poputuje koruna na konto projektu Koruna za kilo.