Používáním webů z portálové rodiny praha.eu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používají soubory cookies.  Více informací
Rozumím

Upozornění, naše tipy


Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta, místní Agenda 21, mezinárodní spolupráce, informatika životního prostředí, ...

Mezi základní nástroje realizace politiky životního prostředí řadíme také environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu a zapojování veřejnosti, místní Agendu 21, informační nástroje, vědu a výzkum, mezinárodní spolupráci. Většina z těchto nástrojů je využívána i na úrovni měst a regionů. Také hl.m. Praha usiluje o aktivní a účinnou politiku životního prostředí na úrovni města v uvedených oblastech.


Aktuality z oblasti:

 • 9.12.2016 Další číslo Pražské EVVOluce, elektronického časopisu o ekologické výchově v Praze, je k dispozici
  Zájemcům je k dispozici další číslo elektronického magazínu o ekovýchově v Praze - Pražská EVVOluce 3/2016
 • 1.12.2016 OCP MHMP uspořádal semináře pro pedagogy MŠ na téma „Odpady a EVVO v hl. m. Praze“
  Série odborných seminářů s tématikou „Odpady a EVVO v hl. m. Praze“ proběhla v měsíci listopadu 2016 za účasti 77 pedagogů z 69 mateřských škol v Praze. Semináře připravil odbor ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy v rámci činností vyplývajících z Akčního plánu Krajské koncepce EVVO HMP s cílem zvyšovat obornou úroveň pedagogických pracovníků v této oblasti.
 • 29.11.2016 Česko zná Miss Kompost 2016
  26. listopadu 2016 se v prostorách Radlické kulturní sportovny konalo vyhlášení 11. ročníku soutěže o nejlepší kompost. Mezi oceněné patří domácí otočný kompostér, vermikompostér ze starých necek či komunitní kompost z Prahy. V rámci slavnostního večera byla též vyhlášena Regionální kategorie, kterou vyhlásilo Hlavní město Praha.
 • 21.11.2016 V sobotu 26. listopadu proběhne slavnostní vyhlášení pražské Regionální Miss Kompost 2016
  Kompost fest spojený s vyhlášením Regionální Miss Kompost 2016 proběhne sobotu 26. listopadu od 14 do 19 hod v Radlické kulturní sportovně na Smíchově. V rámci slavnostního večera budou oceněny komposty vybrané odbornou porotou, připraven bude i bohatý doprovodný kulturní program: divadlo, hudba, přednášky, worskhopy. Soutěž probíhá pod záštitou ministra životního prostředí ČR Mgr. Richarda Brabce a radní hl. m. Prahy RNDr. Jany Plamínkové. Jedná se o v pořadí již XI. ročník této soutěže.
 • 15.11.2016 V říjnu proběhla další pražská výroční Krajská konference EVVO
  Dne 4. října 2016 pořádalo hl. m. Praha Krajskou konferenci EVVO věnovanou tématu komunitních programů, přírodních učeben a pobytu dětí v přírodě. Cílem konference bylo představit účastníkům existující nabídku podpory v oblasti environmentální výchovy ve školách v Praze a nabídnout jim vhodné metody její realizace. Organizaci konference zajistil Botič o.p.s. v prostorách Střediska ekologické výchovy hl. m. Prahy Toulcův dvůr.
 • 23. únor 2014
 • 23. únor 2014
(průměr: 2.93; 85 hodnocení)
Vaše hodnocení:
Potřebuji řešit v ŽP Orgány ochrany ŽP Kalendář akcí v ŽP a EVVO Pražská příroda V Praze za přírodou Kotlíkové dotace Praha Program Čistá energie Praha 2016

Tiskové zprávy hl.m. Prahy

Nejnovější k tématu životní prostředí:

Přehled všech TZ k tématu ŽP za uplynulé období