Používáním webů z portálové rodiny praha.eu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používají soubory cookies.  Více informací
Rozumím


Upozornění, naše tipy


Odpady v Praze

odpady ve městě, ilustrační obr.

Produkce velkého množství odpadů a následné nakládání s nimi je v současnosti problémem všech (zejména velkých) obcí ve světě. Celková produkce odpadů v Praze v roce 2015 činila 4 161 kt. Nejvíce byl produkován stavební a demoliční odpad (3 090,3 kt) a komunální odpad (od občanů) a odpad podobný komunálnímu (od firem) (celkem 621,6 kt). V kategorii nebezpečných odpadů bylo vykázáno 71 kt. Od roku 1998 provozuje Praha jako původce odpadu komplexní systém třídění komunálního odpadu. V roce 2015 bylo z celkového množství KO od občanů (408,2 kt /včetně uličních smetků/) vytříděno celkem 100 kt materiálově využitelných složek z komunálního odpadu. Účinnost tohoto třídění (materiálové využití) tak představovala 24,6 % hmotnosti odpadu. Energeticky bylo využito 251,7 kt směsného komunálního odpadu. Na skládce bylo uloženo 55,7 kt směsného komunálního odpadu (více o hospodaření s odpady v Praze).


Aktuality z oblasti:

  • 11.10.2017 Praha zapůjčuje kompostéry
    V rámci podpory domácího kompostování hlavní město Praha podalo žádost o dotaci na nákup kompostérů v 68. výzvě OPŽP. Předmětem projektu je pořízení 1750 ks kompostérů, které budou zdarma zapůjčeny zájemcům. Žadatelem o kompostér je fyzická osoba. Podmínkou projektu je umístění kompostéru na vlastním či pronajatém oploceném pozemku na území hl. m. Prahy.
  • 11.10.2017 Kam se starým nábytkem?
    V Praze na Florenci funguje Re-use centrum „Z pokoje do pokoje“, kam starý nábytek může zanést každý, kdo namísto vyhazování raději staré věci zachrání a daruje. Re-use centrum je také místo, kde hledači starých pokladů a milovníci starého nábytku pořídí netradiční vybavení domácnosti.
  • 21.9.2017 Miss KOMPOST 2017
    Kompost je živý organismus. Ač o tom mohou někteří lidé pochybovat, i kompost může být krásný. Staňte se inspirací pro ostatní a přihlaste svůj kompost do soutěže Miss kompost 2017, ať už se jedná o malý domácí kompostér nebo unikátní zahradní stavbu.
Potřebuji řešit v ŽP Orgány ochrany ŽP Kalendář akcí v ŽP a EVVO Seznam oprávněných osob k nakládání s odpady Produkce KO v Praze

Tiskové zprávy hl.m. Prahy

Nejnovější k tématu nakládání s odpady:

Přehled všech TZ k tématu ŽP za uplynulé období