Používáním webů z portálové rodiny praha.eu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používají soubory cookies.  Více informací
Rozumím


Upozornění, naše tipy

  • Ve středu dne 5. 4. 2017 dojde k výjimečnému jednodennímu přerušení provozu jednoho z kontaktních míst svozových společností, a to v budově Úřadu MČ P-9, Sokolovská 14/324. Úřad bude uzavřen z důvodu přerušení dodávky vody.
  • Od pondělí 6. 6. 2016 je opět otevřen SD hl.m. Prahy Puchmajerova.
  • Dne 2. 5. 2016 byl otevřen nový sběrný dvůr hlavního města Prahy, na území městské části Praha - Ďáblice, jehož provozovatelem je společnost FCC Česká republika, s.r.o. více informací v samostatném článku
  • Dnem 3. března 2016 je ukončen provoz sběrného dvora Dřevčická (Domeček odpady) jako sběrného dvora hl. m. Prahy. Od 4. března 2016 je zájemcům v této lokalitě Prahy nově k dispozici sběrný dvůr hl. m. Prahy Freko - Malešice (FREKO a. s.) na adrese Teplárenská 602/9, 108 00 Praha 10 – Malešice. více informací v samostatném článku.

Odpady v Praze - informace pro občany

odpady ve městě, ilustrační obr.

Komplexní systém nakládání s komunálním odpadem na území hl. m. Prahy je v podstatě živý organismus, který se neustále vyvíjí a snaží se reagovat na potřeby občanů. Snahou odboru OCP MHMP je neustále zkvalitňování a rozšiřování služeb v oblasti odpadového hospodářství. Jde především o rozšiřování počtu sběrných míst, navyšování stávajících kapacit či případně o zavádění nových služeb, které se zpravidla nejprve vyzkouší v rámci pilotních projektů. Cílem tohoto portálu je vést přehledný souhrn informací z oblasti odpadového hospodářství na území hlavního města Prahy.


Aktuality z oblasti:

Potřebuji řešit v ŽP Orgány ochrany ŽP Kalendář akcí v ŽP a EVVO Seznam oprávněných osob k nakládání s odpady