Používáním webů z portálové rodiny praha.eu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používají soubory cookies.  Více informací
Rozumím

Upozornění, naše tipy


Příroda, krajina a zeleň v Praze

Území Prahy je do značné míry jedinečné početným zastoupením přírodě blízkých biotopů, míst, kde se lidské působení doposud neprojevilo příliš negativně. Pražská příroda a krajina poskytuje nezbytný životní prostor pro celou řadu druhů živočichů i květeny včetně chráněných druhů a poskytuje zároveň - ne však na celém území ve stejné kvalitě - kvalitní životní prostředí pro běžný život i rekreační vyžití obyvatel Prahy i jejích návštěvníků a turistů. Městské parky, historické zahrady, lesy, stromořadí, zvláště chráněná území, přírodní parky i vodní toky vytvářejí zároveň ojedinělý kolorit města a přispívají k jeho atraktivitě a výjimečné atmosféře. Více o přírodě, krajině a zeleni v hl.m. Praze


  • 25.4.2018 Byly otevřeny první pražské singltraily v Letňanech
    V lesoparku Letňany byly slavnostně otevřeny první singltraily na území Prahy, a to na bývalé vyvážce z ražení tunelu metra v severní části lesoparku. Jedná se o jednosměrné trasy široké pouze pro jedno kolo, jedna trasa je střední náročnosti (červená), tři jsou v náročnosti modrá, tj. lehká.
  • 23.4.2018 V pražských sadech přibyly nové jabloně, třešně i oskeruše
    Rozkvetlé ovocné stromy patří mezi hlavní symboly jara. Jaro ovšem není pouze obdobím květů a rašící zeleně, je to také vhodná doba pro výsadbu nových stromů. Letos se dosazovaly nové stromy do „starých“ sadů, ale založeny byly i dva zcela nové sady.
  • 3.4.2018 Obnova sadu v Klánovic zahradě v Řeporyjích
    Pražská příroda se brzy rozroste o další obnovený sad. Zahájeno bylo vyřezání zcela zarostlého a zanedbaného sadu v Řeporyjích u Dalejského potoka, takzvané Klánovic zahrady.
Potřebuji řešit v ŽP Orgány ochrany ŽP Kalendář akcí v ŽP a EVVO Pražská příroda V Praze za přírodou

Tiskové zprávy hl.m. Prahy

Nejnovější k tématu Příroda a krajina:

Přehled všech TZ k tématu ŽP za uplynulé období

Doporučujeme