Tvar zpevněných ploch piknikových míst je organický a vychází z pozic stávajících stromů, mezi něž je místo citlivě zakomponováno.

V rámci piknikového místa je navržen atypický mobiliář a betonový gril, umístěný na podestě z raženého a česaného betonu. Betonová podesta je navržena v tmavě šedém odstínu, který svou texturou, vytvořenou otisky listů a větviček z místních stromů, vytváří příjemný snadno udržovatelný piknikový prostor pro grilování. Tento odolný povrch byl navržen z důvodu velké provozní i pobytové zátěže piknikových míst v parku Stromovka. Podesty piknikových míst jsou betonové, z důvodu snadné udržitelnosti hojně využívaného prostoru. Podesty zdobí otisky v listů a větviček z parku. Okolí betonové podesty je doplněno o štěrkový trávník, který svou konstrukcí lépe odolává zátěži a sešlapu. Originální mobiliář sestává z piknikové sestavy (dvou lavic a stolu), samostatných lavic – dřevěných hranolů a solitérních mobilních sedáků. Součástí piknikového místa je betonový gril. Veškeré dřevěné prvky jsou navrženy z kvalitního dubové dřeva. Na pikniková místa jsou navrženy odpadkové koše na tříděný odpad.

Umístění připravovaného piknikového místa:

Umístění připravovaného atypického piknikového místa s pevným grilem v části parku Za drahou

 


Předpokládané ukončení stavby: do konce roku 2021.
Investor a zadavatel projektové dokumentace a realizace: Hlavní město Praha, OCP MHMP, oddělení péče  o zeleň
Autor návrhu: Land05, s.r.o. Ateliér zahradní a krajinářské architektury, spolupráce (návrh grilů): MgA. Martin Mrázek.
Realizace: Gartensta plus s.r.o.

Omlouváme se všem návštěvníkům parku za dočasná omezení z důvodu realizace nového atypického piknikového místa v parku Stromovka.