Zapojit se lze také tím, že se během jara a léta zúčastníte fotografické soutěže. Rodičům a učitelům to může dát možnost, jak v době distančního vzdělávání nabídnout dětem zajímavou a poutavou formou důležité informace a zasvětit je do problematiky životního prostředí.

Stačí se zaregistrovat a můžete hrát. Registrovat se můžete samostatně ale také hromadně, kdy celou třídu může zaregistrovat učitel/ka. Na všechny čekají zajímavé ceny.

Internetové stránky: https://denzeme.eu/
Facebook akce: https://www.facebook.com/denzeme.eu/

Internetové stránky oslav Dne Země 2020 v Praze - rozcestník, ilustrační obr.:

Oslavy Dne Země v Praze 2020 online. Rozcestník - ilustrační obr.

 


Letošní rok, 2020, je bezesporu zvláštní a bezprecedentní. Přestupný rok s nedostatečnými srážkami sněhovými i málo deště, tedy suché jaro. A teď ještě pandemická situace a šíření nového typu koronaviru. Ale naší Zemi trápí i další problémy, a proto je důležité i v této pohnuté době slavit DEN ZEMĚ a připomínat si tak svátek, který se na světě slaví již 50 let.

Hlavní město Praha spolu s dalšími organizacemi pojala letošní oslavu jinak a z důvodu opatření proti šíření koronaviru je organizována tato oslava online. Tak, aby se mohli děti a veřejnost zúčastnit z prostředí svého domova, kam se většina české veřejnosti a především děti museli posledních několik týdnů uchýlit. Tématem letošních oslav je PŘÍRODA VE MĚSTĚ.

Trocha historie ...


První Den Země byl slaven 22. dubna 1970 v San Francisku. OSN začala Den Země organizovat o rok později (1971). V roce 1990 se ke Spojeným státům připojil i zbytek světa a 22. duben se stal Mezinárodním dnem Země. Od roku 1990 se Den Země slaví také v České republice.
Po celém světě se tradičně konají jarmarky, festivaly, pochody, soutěže, koncerty, úklidové práce a jiné aktivity na tisících místech. Cílem je podpořit veřejný zájem o problematiku životního prostředí a jeho ochranu, prosadit lepší legislativní ochranu životního prostředí a také zájem politiků.

Mezinárodní stránky o Dni Země: https://www.earthday.org/

Podívejte se na tyto stránky, zjistíte, že online slaví Den Země letos celý svět!