Konference proběhne ve čtvrtek 21. září 2023 od 8:00 do 17:00 h. v prostorách  Michnova paláce a blízkého okolí na pražském Újezdu na Malé Straně.

Cílem konference je seznámit, inspirovat a propojovat účastníky s tématy souvisejícími s pestrostí pražské přírody, s jejím vývojem, s managementem krajiny, faunou a flórou, s chráněnými územími, geologickými souvislostmi, s revitalizacemi pražské přírody aj. a využít těchto poznatků v ekovýchovné a ekoporadenské praxi. Dalším důležitým záměrem je poskytnout účastníkům prostor pro vzájemnou inspiraci, osobní setkání, neformální kuloární diskusi a možnost získat přehled o práci a aktivitách ostatních.

dopoledním přednáškovém bloku se můžete těšit například na přednášku Jiřího Roma Pražská regionální směs či na přednášku Petry Caltové, která se bude týkat využití aplikace iNaturalist ve výuce.

odpoledním bloku workshopů si vyzkoušíte různé aktivizační metody a inspirativní hry a postupy k zavedení tématu biodiverzity do výuky.

Na celodenní konferenci se budou také tradičně prezentovat v rámci veletrhu různé organizace, které realizují pestré programy a aktivity environmentálního vzdělávání v Praze a okolí. Své zástupce zde bude mít například ZOO Praha, Botanická zahrada hl. m. Prahy, Národní muzeum, Česká společnost pro ochranu netopýrů, Mladí ochránci přírody, Skautský institut, Nadační fond CCBC a mnoho dalších.

Nebude chybět ani prostor pro osobní setkání a diskuse v podobě coffee-breaků a oběda.

Vstup na konferenci je pro prvních 110 registrovaných účastníků zdarma (v rámci jedné organizace max. 2 účastníci), pro registraci dalších zájemců z jedné organizace napište na emailovou adresu: pavla.zabojnikova@ekocentrumkoniklec.cz.

Více informací najdete na adrese: www.konferenceevvopraha.cz


14. konferenci o ekovýchově v Praze pořádá Hlavní město Praha, realizátorem konference je 01/71 ZO ČSOP Koniklec, p.s.


Podrobné informace, program a medailonky mluvčích jsou k dispozici na webových stránkách konference (http://www.konferenceevvopraha.cz/), aktuality můžete sledovat na facebooku události https://www.facebook.com/events/1014229572939632/?ref=newsfeed a na FB stránce Krajské konference EVVO: https://www.facebook.com/Konferenceevvopraha.cz/

 

Těšíme se na všechny účastníky.

Hl. m. Praha