Hlavní město na pořádání workshopů přispěje částkou v celkové výši 216 590 Kč, ze které bude financováno pořízení materiálu nezbytného pro opravy a renovace nábytku, ochranné pomůcky, honorář odborných lektorů ze SOŠ Jarov i koordinátora projektu a pronájem dílny. Návštěvníci workshopů se stejně jako loni platbou vstupného budou na nákladech spolupodílet.

„Projekt opravy vlastního drobného nábytku má dlouhodobě velkou přízeň veřejnosti a bývají často zaplněné. Jsou skvělou alternativou k tomu nábytek vyhodit a pořídit si nový, která mnohým lidem bez vlastní dílny či zručnosti chybí. Zde pod dohledem zkušeného lektora vlastníma rukama svůj nábytek opravují a renovují, něco se naučí, a kromě dobrého pocitu z práce a staronové židle si odnáší i nový zážitek,” říká náměstkyně pro životní prostředí a klimatický plán Jana Komrsková.

S výjimkou prázdnin se budou kurzy konat jednou za měsíc v zázemí plně vybavených dílen SOŠ Jarov, jež je příspěvkovou organizací hlavního města. „Jsme moc rádi, že se naše Střední odborná škola Jarov zapojila do projektu Reuse. Máme velkou radost, že vracíme zpět do života věci, které mají pro naše účastníky význam v podobě vzpomínek na lidi, kteří danou věc dříve používali. Dále moc oceňujeme, že kurzy slouží pro odreagování a aktivní odpočinek. Je spousta lidí, kteří se k nám vracejí opakovaně. Odcházejí od nás vždy velice spokojeni a také se získanými vědomostmi,” doplňuje koordinátor Reuse dílen Radek Andrlík ze SOŠ Jarov.

Podpora projektu vyplývá mimo jiné z Klimatického plánu hl. m. Prahy, Strategie Cirkulární Praha 2030 nebo z Krajské koncepce environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty hl. m. Prahy na období 2016–2025.