Pozemky ve Velké Chuchli v okolí Dostihové ulice již nebude při velkých deštích a povodních zaplavovat voda. Ve Velké Chuchli se totiž postaví dešťová kanalizace, které umožní odvodnění území severně od Dostihové ulice.

Pražští radní v pondělí schválili záměr uzavřít smlouvu o dílo se zhotovitelem veřejné zakázky modernizace a rozšíření části protipovodňového opatření a kanalizace ve Velké Chuchli. Předpokládaná hodnota zakázky je 21,2 milionu Kč bez DPH, stavební práce potrvají šest měsíců.

„Dnes jsme v pražské radě schválili záměr na vypsaní veřejné zakázky, jež zajistí modernizaci a výstavbu dešťové kanalizace, umožňující odvodnění území severně od Dostihové ulice ve Velké Chuchli. Zároveň tato stavba bude sloužit i jako součást místních i pražských protipovodňových opatření. Jsem osobně velmi rád, že se nám daří posouvat i dílčí infrastrukturní projekty v městských částech. Naplňujeme tak programové prohlášení současné Rady hlavního města Prahy,“ uvádí Michal Hroza, pražský radní pro oblast infrastruktury.