Provoz nejmodernějšího sběrného dvora v hlavním městě nacházejícího se na samotném okraji Satalic, v ulici K Cihelně 420, Praha 19 byl obnoven po podepsání nové smlouvy.
Předností sběrného dvora je jeho umístění v hale, které umožňuje pohodlnou manipulaci s odpadem za každého počasí. Jedná se o jediný zcela krytý sběrný dvůr na území hl.m. Prahy.

Sběrný dvůr hl. m. Prahy je součástí systému nakládání s komunálním odpadem v Praze, je umístěn na pozemku provozovatele, s dobrou dopravní dostupností zejména pro obyvatele správního obvodu Praha 19. Provozovatelem zařízení je společnost IPODEC - ČISTÉ MĚSTO, a.s.

Využívat jeho služby mohou bezplatně (hradí se pouze pneumatiky a stavební odpad nad 1m3 za měsíc) všichni obyvatelé hlavního města Prahy, kteří obsluze zařízení prokáží své bydliště na území Prahy. Služba pro ostatní uživatele je zpoplatněna podle ceníku provozovatele umístěného v zařízení.
Náklady na provoz zařízení hradí hlavní město, sběrný dvůr je otevřen shodně s ostatními sběrnými dvory hl. m., ve všední dny od 8:30 do 17:00 hod. (v době platnosti letního času do 18:00 hod.), v sobotu od 08:30 do 15:00 hod. V neděli a ve svátky je zařízení uzavřeno.
Kontakt na obsluhu sběrného dvora: 736 661 560.


Aktuální seznam sběrných dvorů na území hl.m. Prahy (platný od srpna 2015)