• 24.10.2022 Zelené střechy – živé střechy
  Série postupně zpřístupňovaných videí, které představují kvalitně vyprojektované a realizované zelené střechy na objektech nejrůznějšího charakteru – administrativní budově, škole, zahradě pro seniory …
  ​Projekt Zelené střechy – živé střechy realizuje odborná sekce Zelené střechy s podporou hlavního města Prahy.
 • 20.9.2022 11. Juniorská vědecká konference, 21. října 2022
  Baví tě poznávat, zkoumat a bádat? Tak si pojď vyzkoušet roli vědce na již jedenáctý ročník juniorské vědecké konference, kde se podělíš o své poznatky s dalšími nadšenci.
 • 24.5.2022 Lovte stromy jako pokémony s aplikací Tree Check
  Krásné, téměř letní dny lákají k procházkám třeba v městských parcích. O stromech, které v nich rostou, se můžete dozvědět více prostřednictvím nové mobilní aplikace Tree Check. Aplikace díky umělé inteligenci po vyfocení rozpozná, o jaký druh stromu se jedná.
 • 23.4.2021 City Nature Challenge 2021
  I letos se bude konat celosvětová výzva City Nature Challenge. Jedná se o výzvu, kde mezi sebou soutěží města po celém světě v počtu pozorování přírody v určitém časovém úseku. Letos bude tato výzva probíhat ve dnech od 30. dubna do 3. května 2021. Hlavním organizátorem na území hl. m. Prahy je Národní muzeum.
 • 21.4.2021 Online Festival Pěstuj město, 2021
  Týden plný inspirace v podobě webinářů a online diskuzí na téma kompostování a pěstování ve městě. Od 26. dubna do 2. května 2021 živě a od 3. května do 31. května k dispozici ze záznamu.
 • 1.10.2020 Netopýři tajemní a zranitelní - výstava v ekocentru PRALES
  Výstava je spojená s přednáškou a venkovní vycházkou, pro školy je k dispozici doprovodný program.
  Vernisáž s přednáškou a vycházkou za netopýry v okolí proběhne 1. 10. od 17 hodin.
 • 24.9.2020 Výstava Czech Nature Photo se přesouvá do Pralesa
  Venkovní výstava vybraných soutěžních fotografií z letošního ročníku fotografické soutěže Czech Nature Photo je od pondělí 21. září k vidění v horním areálu ekocentra Prales Lesů hl. m. Prahy ve Kbelích. Výstava bude na plotě Dřeváku k vidění do konce října. Areál je volně přístupný.
 • 23.9.2020 Blíží se pátý ročník semináře Příběhy domů
  V náhradním termínu, o víkendu 9. - 11. října 2020, se v refektáři Emauzského kláštera v Praze uskuteční pátý ročník semináře Příběhy domů pořádaného spolkem EKODŮM. V pátek večer a v sobotu během celého dne se účastníci mohou těšit na příběhy navrhování, výstavby i života v ekologických domech. V neděli pak bude možné navštívit domy naživo v rámci exkurzí.
 • 16.9.2020 Bieno, z.s.: Přehlídka Živé vnitrobloky 2020 online
  Tématem videí jsou klimatické změny a jejich řešení v prostředí vnitrobloků. Konkrétně: stromy, zachytávání vody, zasakování vody, pěstování v nádobách, popínavky a jako bonus dobré sousedství. Účinkují v nich tahouni a další obyvatelé, kteří za obnovou vnitrobloků stojí. Autenticky představují, jak se dobrat změn a jak lze jednoduchými a často levnými řešeními pomoci klimatu. Sdílejí svoje zkušenosti a nabízejí inspiraci ostatním.
 • 8.6.2020 Hledejte pražské motýly, vyzývají odborníci veřejnost
  Entomologové žádají veřejnost o pomoc při hledání denních motýlů na území hlavního města Prahy. Do mapování se letos může zapojit kdokoliv – stačí motýla vyfotografovat mobilem a společně s GPS polohou nebo upřesněním místa a datem pořízení vložit do jednoduché mobilní aplikace iNaturalist nebo na facebookové stránky „Hledejte pražské motýly“.