Upozornění, aktuality, naše tipy:

  • -

Zpracování popisu, poslední aktualizace: 10/2016 (Pozn.: probíhá grafická finalizace stránky)


Průběh trasy:

Začátek trasy podél Mratínského potoku je poněkud stranou jeho vlastního pramene. Důvody jsou dva. Jednak pramen potoku se nachází uprostřed pole severně od Ďáblic a jeho okolí je nezajímavé. Dále posunutý začátek ke konečné tramvají nabízí příjemnou procházku Ďáblickým hájem.

Mratínský potok poněkud klame, a to svým jménem, protože v některých mapách je uváděn jako potok Červenomlýnský, a to od pramene až do Mírovic. Nicméně jeho správce jej eviduje v celé délce jako potok Mratínský. Z úředního rozhodnutí tedy Červenomlýnský potok přestal existovat a přežívá jen v ústním podání a několika mapách.

Celková délka trasy je cca 10,5 km.

Využitelnost trrasy pro vybrané cílové skupiny:

RODINY S MALÝMI DĚTMI A SENIOŘI RODINY S KOČÁRKY, VOZÍČKÁŘI CYKLISTÉ
Trasa je průchodná bez větších komplikací. Jediným poněkud nepříjemnějším místem je úsek podél Kostelecké ulice mezi Ďáblicemi a Čakovicemi. Orientačně náročnější může být průchod za obchodním centrem mezi ul. U Červeného mlýnku a ul. Za Tratí. Celá trasa jako celek není příliš pro výlet s kočárky či lidi na vozíku vhodná. Bez větších problémů je úsek od začátku do Čakovic. Z Čakovic až do Mírovic vede převážně trasa po malé vyšlapané pěšince. Trasa je sice na kole průjezdná, ale v několika místech vede po malých pěšinkách, které mohou být pro někoho obtížněji průjezdné, zvláště za mokra. Komplikovanější je rovněž průjezd Ďáblic, kde trasa vede v ulici Květnové v protisměru.

Orientační mapa:
trasa č.27 - podél Mratínnského potoka, orientační mapa (709pxl)