„Stanovili jsme si cíl, že budeme veřejnosti přibližovat problematiku životního prostředí a klimatických změn, protože Praha je v adaptačních opatřeních velmi aktivní. Zrovna nedávno jsme spustili web klima.praha.eu, kde občané získají veškeré informace a kde mohou také klást dotazy odborníkům z dané oblasti. Děkuji organizátorům této akce, že povědomí o této problematice šíří i mezi děti a mládež,“ říká náměstek primátora hl. m. Prahy pro životní prostředí Petr Hlubuček.

„Hlavním cílem kampaně je informovat veřejnost o dopadech klimatické změny a představit způsoby, jak mírnit její dopady a jak je možné se na tuto probíhající změnu adaptovat,“ přibližuje cíle kampaně Vendula Audolenská, specialistka informací o životním prostředí a realizátor kampaně. Pořadatel akce Olin Horáček dodává: „Připravili jsme pro návštěvníky řadu interaktivních workshopů, na kterých si ukážeme, jaký význam pro nás má městská zeleň a obsah vody v půdě, jakým způsobem se nás dotýká nedostatek těchto dvou důležitých složek a jak je také my můžeme ovlivnit ve prospěch svého zdraví i přírody.“

Obsahová stránka kampaně je zaměřena především na přiblížení témat týkajících se koloběhu vody v krajině a ve městě, významu jejího obsahu v půdě, významu vody pro člověka v souvislosti s pitným režimem, využití dešťové vody v městském prostředí, důležitosti městské zeleně, jakým způsobem ovlivňuje každodenní chování obyvatel stav naší krajiny a mnoho dalších zajímavých informací.

Dopolední blok akce na Vyšehradě před Starým purkrabstvím ve středu 16. června je určen především pro školní kolektivy, odpolední blok je pak určen pro širokou veřejnost. Program bude od 9:00 do 18:00 hodin.

K osvětové kampani Voda je život se připojila i řada českých organizací a iniciativ, jako jsou např. Pražské služby, Institut pro ekonomickou a ekologickou politiku při UJEP -  Voda ve městě, Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy, Národní muzeum, H2Ospodář a další významné organizace a projekty.

Více informací naleznete na www.vodajezivot.eu.