Zpracování popisu, souhrnná aktualizace: konec roku 2015, dílčí aktualizace (doplnění informací o rozhledně Doubravka - podzim 2019) (probíhá grafická finalizace)


Úvod

Popisovaná trasa sice obloukem spojuje dvě nedaleké stanice na trase metra B, ale díky ní poznáte několik velice pěkných přírodních scenérií, které v poslední době vybudovalo město na místě jinak neutěšených lokalit. Takřka celá trasa vede přírodou.

RODINY S KOČÁRKY RODINY S MALÝMI DĚTMI A SENIOŘI CYKLISTÉ
Trasa není pro terénní charakter pro kočárky jako celek vhodná. Lze využít úsek od Černého Mostu k novému parku a nedalekému rybníku. Pro děti, ale i seniory je nejlákavější úsek od Černého Mostu, přes poldr ke Kyjskému rybníku. Cesta přes vrch Aloisov je náročnější. Trasa, jako celek, není pro jízdu na kole příliš vhodná. Úseky pro jízdu nevhodné: průjezd poldrem Čihadla, sjezd z lesa Aloisov, hřebenová cesta.

Průběh trasy

Konečná metra Černý Most – PR V Pískovně – suchý poldr Čihadla - (odbočka k rozhledně Doubravka XIV)– Kyjský rybník – PP Pražský zlom – metro Hloubětín.
(alt. začátky trasy: 1. žel. zastávka Dolní Počernice, 2. zast. autobusu č. 224 Bryksova /sídl. Černý Most/)

Délka trasy je okolo 9 km, s odbočkami do 10 km.

orientační mapa:

trasa č.3 - Černý Most-Hloubětín, orientační mapa (720pxl), v.2019
  • Místa zájmu na trase označené na mapě čísly: 1. Sídliště Černý Most, 2. park U Čeňku, 3. rozhledna Doubravka XIV, 4. kostel sv. Bartoloměje, 5. zámeček v Hloubětíně., 6. kostel sv. Jiří, 7. stanice metra Hloubětín.
     
  • mapa orientační podrobná (v přípravě)