Archiv novinek

Celkový počet: nejméně 11
 • 5. 6. 2020 Orchideje v pražských lesích
  Na plochách zalesněných polí, které jsou součástí nových krajinných parků, se přibližně po 15 letech začala ve velkých počtech objevovat vzácná orchidej - okrotice bílá (Cephalanthera damasonium).
 • 7. 2. 2019 V Satalicích vzniká nový les Arborka
  Budování lesa Arborka na severu Prahy bylo zahájeno v září 2018, ukončení všech prací je naplánováno na červenec 2019. Nový les zaujme rozlohu 18 hektarů, z toho jednu polovinu pokryjí lesní porosty.
 • 8. 6. 2018 Nové cesty v lesoparku Letňany
  Na konci května byla v Letňanech zahájena výstavba nových cest pro návštěvníky lesoparku. Zcela nová cesta o délce více než 400 metrů právě vzniká v jižní části lesoparku Letňany, kde využívá průseků v lesních remízcích a napojuje se na asfaltovou silnici v blízkosti ulic Toužimská a Polaneckého. Tato cesta bude asfaltová a rozšíří sít cest, které hojně využívají bruslaři, cyklisté a pěší návštěvníci.
 • 25. 4. 2018 Byly otevřeny první pražské singltraily v Letňanech
  V lesoparku Letňany byly slavnostně otevřeny první singltraily na území Prahy, a to na bývalé vyvážce z ražení tunelu metra v severní části lesoparku. Jedná se o jednosměrné trasy široké pouze pro jedno kolo, jedna trasa je střední náročnosti (červená), tři jsou v náročnosti modrá, tj. lehká.
 • 15. 12. 2017 V Praze vyrůstá nový les V Panenkách
  Nový projekt lesoparku mezi Běchovicemi a Újezdem nad Lesy – les V Panenkách byl zahájen již v polovině srpna roku 2017. A nyní už se začíná nový les pomalu rýsovat.
 • 8. 12. 2017 V lesoparku Letňany vyrostl nový areál cyklistických tras tzv. singltrail
  V Letňanském lesoparku byla právě dokončena síť přírodě blízkých stezek pro terénní cyklistiku – tzv. singletraily, což určitě potěší všechny příznivce terénní cyklistiky. Jak už napovídá název, jedná se o jednosměrné trasy široké pouze pro jedno kolo, na kterých se cyklisté na horských kolech mohou jaksepatří vyřádit.
 • 16. 8. 2017 Nový les V Panenkách
  V polovině srpna 2017 byl zahájen nový projekt lesoparku mezi Běchovicemi a Újezdem nad Lesy - Les V Panenkách. Jedná se o projekt, který je svou velikostí druhým největším projektem zeleně (po lesoparku Letňany z roku 2008) realizovaným po roce 1989.
 • 10. 8. 2017 Kulturní památku v Kunratickém lese poškozují cyklisti
  S rozvojem terénní cyklistiky se nejen v lesích na území hl. m. Prahy setkáváme s nešvarem, kdy si cyklisté chtějí zpestřit jízdu po "nudných asfaltových cyklostezkách" a vydávají se do lesních porostů, kde s velkou urputností vytváří nové trasy plné skoků a terénních úprav. Tento negativní jev se nevyhnul ani lokalitě obléhacího tábora a Nového hradu.
 • 10. 8. 2017 Sedlecké údolí se mění k nepoznání
  Ještě před rokem a půl bylo celé Sedlecké údolí hustě zarostlé křovím i pichlavými akáty a rozhodně nelákalo k procházce. Odbor ochrany prostředí jako zástupce vlastníka pozemků tedy přistoupil k revitalizaci území, kterou zajišťují Lesy hl. m. Prahy.
 • 28. 7. 2017 V Radlicích vznikly nové louky a nový les
  Území Dívčích hradů v Radlicích, v těsné blízkosti přírodní rezervace Prokopské údolí a přírodní památky Ctirad, prochází v současné době velkou proměnou. Na místě bývalých polí se budou v budoucnu rozkládat rozsáhlé louky s lesíky a roztroušenou zelení.
Celkový počet: nejméně 11

Tiskové zprávy hl.m. Prahy

Nejnovější k tématu Příroda a krajina:

Přehled všech TZ k tématu ŽP za uplynulé období