Je to již 4 roky, kdy Stromovka jako celek přestála historické povodně. Na kdysi zatopené louce přežil mezi jinými i jeden z mohutných exemplářů smrku, který splnil myšlenku odboru městské zeleně před vánoci rozsvítit vánoční strom. Byl to strom živý, žádný, který kvůli výzdobě padl kdesi v lese. Po něm se našel další strom na Petříně, letos i ve Hvězdě a tradice zdobení živých stromů běží dál.

Tuto středu, týden po rozsvícení ozdobeného stromu ve Stromovce, bude slavnostně rozsvícen živý strom také v oboře Hvězda. Tak jako minulý týden u Gotthardské brány ve Stromovce, zazpívá při této příležitosti i ve Hvězdě soubor Quod Libitum vánoční adventní písně.

Celá akce se tedy uskuteční ve středu 13. prosince od 17 hod v oboře Hvězda u památného dubu v blízkosti vchodu z Petřin. Odbor ochrany prostředí zve k účasti všechny zájemce a návštěvníky.

 

Přístup k rozsvěcovanému stromu (památný dub) v oboře Hvězda 13.12.2006 ve směru od tramvajové smyčky Petřiny (kolem hotelu Obora)

vánoční strom ve Hvězdě.jpg

 

 

Místo rozsvícení vánočního stromu ve Stromovce u Gotthardské brány na  tzv. „Psí louce“  

 Místo rozsvícení vánočního stromu ve Stromovce dne 6.12.2006 v 17.30 hodinNa „Psí louce“ u Gotthardské brány – orientační bod nejblíže „Hospoda Na Slamníku“