Re-use centrum „Z pokoje do pokoje“ a stará se o to, aby starý nábytek nekončil na sběrných dvorech, ale vracel se zpět do domácností.

Řešili jste někdy, kam se starým nábytkem po babičce? Anebo při stěhování co s tou hromadou nepotřebných věcí? Co se nábytku týká, v Praze téměř neexistují alternativy, kam starý, přesto ještě kvalitní nábytek odložit. Mnohdy proto přijde na řadu rychlé řešení, a to odvoz na sběrný dvůr. Přitom právě starý nábytek je jednou z nejlépe opravitelných věcí, které mohou snadno sloužit v bytě někoho jiného. Po zahraničním vzoru se na Florenci v ulici Za Poříčskou bránou 7 otevřelo tzv. re-use centrum - místo koloběhu věcí, kde starý nábytek dostává druhou šanci, je nově opraven a nabídnut dál k prodeji.

z pokoje do pokoje - logo

Za tímto počinem stojí nezisková organizace Z pokoje do pokoje. Pokud máte nábytek, který chcete organizaci darovat, stačí zavolat a poslat fotografii, o odvoz už se zdarma postará. Vedle prodejny s nábytkem z druhé ruky tu však naleznete i sdílenou dílnu, kam si může kdokoliv za členský poplatek přijít nábytek svépomocí opravit. V dílně je k dispozici kutilský prostor a nářadí. O víkendech tady pak spolek organizuje specializované řemeslné kurzy s profesionály - lektory.

Navštivte prostory Z pokoje do pokoje v otevírací době: PO, ÚT 14-19h a ČT 15-20h na adrese Za Poříčskou bránou 7, Praha 8.

Veškeré informace o akcích, kurzech, nabídku nábytku k prodeji i pravidla členství v dílně naleznete na stránkách www.zpokojedopokoje.cz.