Účastníci se dozví informace týkající se například koloběhu vody v krajině, využití dešťové vody v městském prostředí, významu městské zeleně, pitného režimu a další zajímavá témata související s adaptací na změnu klimatu.

Akce bude rozdělena na dopolední část, která bude určena výhradně pro školy, a na odpolední část, která bude určena široké veřejnosti.

Pro vstup na akci je nutné se prokázat negativním testem na covid-19. Dalším opatřením souvisejícím s epidemií covid-19 je registrace na akci, která je jak pro školy, tak i pro veřejnost. Počet účastníků akce bude limitován jak celkovým počtem účastníků akce v jednu chvíli, tak i počtem návštěvníků u jednoho stanoviště. Přednostně bude tedy vpuštěn ten, kdo bude mít předchozí registraci. Registrovat se mohou jak jednotlivci, tak i skupiny.

Pro návštěvníky je připravena spousta her o hodnotné ceny a také fotografická soutěž, která byla spuštěna 17. 5. 2021 a její vyhodnocení a předání věcných odměn proběhne v den konání akce pro veřejnost.

Akce se bude konat na ploše před Starým purkrabstvím na Vyšehradě od 9h do 18h.

  • Podrobné informace o akci a místo pro Vaši registraci najdete na webových stránkách kampaně: vodajezivot.eu