• 8.6.2020 Hledejte pražské motýly, vyzývají odborníci veřejnost
  Entomologové žádají veřejnost o pomoc při hledání denních motýlů na území hlavního města Prahy. Do mapování se letos může zapojit kdokoliv – stačí motýla vyfotografovat mobilem a společně s GPS polohou nebo upřesněním místa a datem pořízení vložit do jednoduché mobilní aplikace iNaturalist nebo na facebookové stránky „Hledejte pražské motýly“.
 • 29.5.2020 Výstava soutěžních snímků Czech Nature Photo v Divoké zahradě Hostivař
  Slavnostní otevření výstavy 5. 6. 2020 v 10 hodin, výstava 5. června - 6. července 2020
 • 24.4.2020 City Nature Challenge 2020
  Cílem letošní události je spojit tisíce lidí po celém světě ve společné aktivitě pozorování přírody.  Pojďte aktivně strávit čas i v dnešní době velkých omezení. Akce proběhne v termínu 24. - 27. dubna 2020, hlavním organizátorem na území hl. m. Prahy je Národní muzeum.
 • 29.5.2019 City Nature Challenge 2019: Praha, vyhodnocení
  Ve dnech 26.–29. dubna se Praha již podruhé zapojila do celosvětového soutěžního projektu, ve kterém města z celého světa spolu zápolí o co největší počet pozorování přírodní rozmanitosti na svém území.
 • 21.5.2019 STUŽ - Koho podpořit ve volbách do EP 2019 pokud vám záleží na životním prostředí a ochraně klimatu
  Webová stránka s obsahem: Manifest Green 10; Jak volit do Evropského parlamentu; Kroužkování; O jednotlivých kandidujících stranách a hnutích; Desinformace; Podle čeho vybírat; Průzkumy a analýzy českých environmentálních i jiných organizací; Volební kalkulačky; Zahraniční hodnocení;
  Hodnocení českých politických stran při ochraně klimatu (dle Climate Action Network).
 • 15.5.2019 Nejvíce pro-ekologičtí Češi v Europarlamentu: většina ČSSD, Niedermayer a Telička. Nejzelenější programy mají Spojenci pro Evropu a Piráti
  Ekologické organizace zveřejňují analýzy hlasování i hodnocení programů a závazků k evropským volbám.
  Vybrané základní informace převzaté z článku na webových stránkách Hnutí Duha (ze dne 15. 5. 219).
 • 14.5.2019 Den Stromovky – aneb Stromovka jak ji neznáte. Do Stromovky za zábavou i poučením - 18. května.
  Zajímá Vás, kdo ve Stromovce bydlí, co ve Stromovce roste, kdo a jak se ve Stromovce stará o to, aby se tam zvířatům, rostlinám i lidem líbilo?
  Navštivte naučná stanoviště o dřevinách i zvířatech, shlédněte prezentace práce zahradníků a arboristů, zúčastněte se komentované prohlídky parku.
 • 11.4.2019 City Nature Challenge 2019: Praha
  Jedná se o soutěžní projekt, ve kterém spolu soupeří města o co největší počet pozorování přírodní rozmanitosti na svém území. Hlavním cílem je ukázat, že příroda ve městech je opravdu bohatá. Zapojit se je možné ve dnech 26. – 29. dubna 2019. Organizátorem projektu na území Prahy je Národní muzeum.
 • 27.8.2018 POZVÁNKA: Po žních jsou tu dožínky. Přijďte na ně do Pralesa!
  Dožínky v Ekocentru Prales proběhnou první zářijový den. Naučíte se zpracovat obilí, budete si moct umlít vlastní mouku a zahnat hlad čerstvě upečenými obilnými plackami. Nebude chybět ani slavnostní průvod v krojích a další tradice, které se k dožínkám vážou, a příjemnou atmosféru pomůže navodit krásná cimbálová muzika.
 • 4.9.2017 Cesty do školy autem ohrožují děti více než dopravní nehody
  V posledních letech u nás vzrůstá tendence dovážet děti do školy autem. Rodiče si to obvykle zdůvodňují nebezpečím, které na jejich děti číhá na silnicích zatížených příliš intenzivním provozem. Srovnání statistik dopravních nehod s počtem předčasných úmrtí však ukazuje, že zdaleka největším zabijákem ve většině měst je automobilovou dopravou znečištěné ovzduší. Tisková zpráva Pražských matek ze dne 4. září 2017 k začátku nového školního roku.