Upozornění, naše tipy

  • Rozhodnutí o prodloužení lhůty pro podání řádného poplatkového přiznání za rok 2019 (odkaz na úřední desku hl. m. Prahy, evid. č.  OCP-70032/2020)
  • Nová vyhláška hl. m. Prahy zakazuje od 1. října 2020 topit uhlím, uhelnými briketami a koksem v kamnech a kotlích, které nedosahují emisních parametrů 3. emisní třídy více informací
  • Za účelem implementace PZKO (Program zlepšování kvality ovzduší aglomerace Praha – CZ01, podrobné informace a dokument ke stažení) byla Radou hl. města Prahy jmenována pracovní skupina, která průběžně monitoruje plnění jednotlivých dílčích opatření a má za úkol aktivně podporovat jejich realizaci. Důslednou aplikací opatření vyplývajících z Programu zlepšování kvality, která mají potenciál zejména pro snižování emisí tuhých znečišťujících látek, lze snížit výskyt smogových situací v zimním období. více informací

Aktuální informace o kvalitě ovzduší v Praze

Upozornění: V současné době probíhá aktualizace mapového výstupu pro Prahu s ohledem na změnu metodiky výpočtu hodinových IKO.
Aktuální údaje o kvalitě ovzduší na jednotlivých měřicích stanicích naleznete na odkazech v tabulce níže. Informace v mapové podobě jsou k dispozici na stránkách ČHMÚ (mapa ČR) na adrese: http://portal.chmi.cz/?tab=2.


Podrobné informace - aktuální údaje z automatizovaných stanic ISKO v členění Střed Prahy / Okraj Prahy:

Odkazy na informace na webových stránkách ČHMÚ (neverifikovaná data)

Střed Prahy: Okraj Prahy

Dopravní stanice: Pha8-Karlín / Pha2-Legerova (hot spot) / Pha10-Vršovice / Pha9-Vysočany

Městské stanice: Pha1-nám. Republiky / Pha2-Riegrovy sady / Pha6-Břevnov

Dopravní stanice: Pha10-Průmyslová, Letiště Praha -ALERA

Předměstské stanice: Pha8-Kobylisy / Pha4-Libuš / Pha6-Suchdol / Pha5-Řeporyje

Městské stanicePh4-Chodov / Pha5-Stodůlky / Pha10-Šrobárova


  • 13. října 2016
  • 13. října 2016
(průměr: 2.94; 295 hodnocení)
Vaše hodnocení: